Vážení klienti, rádi bychom Vás informovali, že naše prezenční kurzy pokračují dále, avšak o to více dbáme na přísná hygienická opatření. Desinfikujeme, pravidelně větráme, dodržujeme rozestupy, před lektorskými stoly máme umístěná velká plexi skla a pod rouškami se na Vás usmívají naše kolegyně. Těšíme se na Vás!
To pravé školení pro Vás
DomůNabídka kurzůŠkolicí prostoryO násAktualityČasopis Ad remKontaktyWEBINÁŘE (on-line kurzy) 736 216 375, 517 333 699 Jsme zde pro Vás: PO - PÁ : 7:00 - 15:45 hod. prihlasky@tsmvyskov.cz

Problematika srážek ze mzdy, platu, odměny nebo jiných příjmů v roce 2019/2020

Termín Místo Cena (vč. DPH)
Všechny termíny jsou ukončeny

Popis kurzu

Cíl semináře: Seminář je zaměřen na výklad provádění srážek ze mzdy, platu nebo odměny u zaměstnanců. Je určen především pro mzdové účetní, personalisty a osoby zabývající se problematikou exekucí. Na tomto semináři se posluchači seznámí se současnou právní úpravou v dané problematice, pro rok 2019, a to nejen formou podrobného výkladu, ale především pomocí názorných příkladů provádění srážek, a to podle posledního právního výkladu.                          
Úroveň kurzu: Pro mírně pokročilé a zkušené mzdové účetní.                          
Obsah semináře:
1) Právní předpisy související s problematikou srážek pro rok 2019.
2) V jakých případech se sráží ze mzdy, platu, nebo odměny.
Srážky ve smyslu Zákoníku práce. Co může zaměstnavatel srazit bez souhlasu zaměstnance. Co může zaměstnavatel srazit pouze se souhlasem zaměstnance. Pojem výkon rozhodnutí – exekuce. Srážka ze mzdy nad rámec Zákoníku práce. Evidence o prováděných srážkách.
3) Dohody o srážkách ze mzdy, platu.
Dohody o srážkách ze mzdy podle Zákoníku práce – penzijní připojištění, soukromé životní pojištění, a další srážky po dohodě zaměstnavatel zaměstnanec – viz § 146. Srážky ze mzdy v případech způsobené škody zaměstnancem zaměstnavateli. Dohoda o srážkách ze mzdy ve smyslu Občanského zákoníku viz. § 2045. Vzory, postupy.
4) Okruh příjmů, ze kterých se provádí srážky.
Mzda, plat, odměna či jiné příjmy zúčtované zaměstnavatelem zaměstnanci. Souběh příjmů u jednoho zaměstnavatele. Způsob provádění srážek. Daňové bonusy, roční vyúčtování daně z příjmu ze závislé činnosti – přeplatky a doplatky na daňových bonusech. Odstupné, odchodné. Příjmy podle Zákoníku práce - § 145, příjmy podle OSŘ - § 299 v roce 2017.
5) Pořadí srážek ze mzdy – přednostní a nepřednostní pohledávky.
Postup řazení jednotlivých právních titulů – občanský soudní řád přednostní pohledávky, jednotlivé právní tituly rozhodnutí soudních, a správních orgánů - § 279 OSŘ.
6) Postup při provádění srážek ze mzdy a jejich rozsah.
Životní a existenční minimum, zjištění tzv. výpočtové základny pro určení nezabavitelných částek, nezabavitelná částka na povinného a další nezabavitelná částka na vyživované osoby v roce 2019 (rodinné příslušníky povinného) ve smyslu Občanského zákoníku. Specifické případové studie. Určení částek k uspokojení přednostních nebo nepřednostních pohledávek. Zjištění tzv. ještě další použitelné částky k uspokojení pohledávek. Souběh příjmů od více plátců.
7) Specifika při posuzování srážek při výkonu rozhodnutí – soudní, správní výkon rozhodnutí. Exekuční příkaz a jeho obsah. Součinnost plátce mzdy povinného a exekutora – podávání informací.
Nařízení exekuce – doručování, datové schránky, právní tituly, právní moc-vykonatelnost. Změna plátců mzdy – povinnosti plátce mzdy, zápočtový list, informační povinnost ve smyslu Občanského soudního řádu – soud, další orgány. Souběžné příjmy a postupy při provádění srážek. Srážky při oddlužení, tzv. osobní bankrot, povinnosti zaměstnavatele. Srážky z jiných příjmů – náhrada mzdy při dočasné pracovní neschopnosti za prvních 14 dnů a následná výplata nemocenského. Postupy zaměstnavatele vůči místně příslušné správě sociálního zabezpečení jako plátci jiného příjmu (nemocenského, peněžité pomoci v mateřství). Zákon o exekutorech – povinnosti exekutorů vůči zaměstnavatelům. Insolvence zaměstnance. Postupy při provádění srážek v insolvenčním řízení a po jeho skončení.
8) Praktické příklady – případové studie, doporučené postupy – vzory, vnitřní firemní předpisy týkající se postupu při provádění srážek.
9) Závěr semináře, diskuse, odpovědi na otázky. 
      

Bonusy společnosti TSM (prezenční semináře)

  • Na každém kurzu myslíme na Vaši pohodu (dostanete od nás tašku a v ní najdete podklady ke kurzu, psací potřeby a blok, naše propagační materiály a drobnosti)
  • Věrnostní systém (vážíme si počtu Vašich účastí na našich kurzech, slavíme s Vámi Vánoce i výročí vzniku naší společnosti a v průběhu roku pořádáme různé věrnostní akce)
  • Máme vlastní vzdělávací centra v Brně a v Praze a v těchto centrech Vám nabídneme i vynikající neomezené občerstvení (včetně ovoce) a výbornou kávu v libovolném množství.
  • Na každém kurzu automaticky získáváte písemný materiál.
  • U seminářů, kde je v ceně kurzovného zahrnut i oběd - možnost výběru vegetariánského oběda.
  • Jsme na trhu vzdělávání už 30 let.
Zdeněk KŘÍŽEK

Velmi dlouho působil na České správě sociálního zabezpečení, v roce 1997 se pak stal osobou samostatně výdělečně činnou v oboru vedení účetnictví, pořádání a vedení kurzů, nakladatelská a realitní činnost. Od roku 2002 působí jako uznávaný odborný lektor kurzů a seminářů pro personalisty a mzdové účetní, zabývá se pracovněprávním poradenstvím a publikační činností pro různá odborná nakladatelství. Při svém výkladu uplatňuje dlouholeté zkušenosti ze mzdové a pracovněprávní problematiky, a zaměřuje se tak na praktické vedení seminářů.

Zobrazit kurzy

Tisk