To pravé školení pro Vás
DomůNabídka kurzůŠkolicí prostoryO násAktualityČasopis Ad remKontakty volejte prosím dočasně pouze na tel.: +420 736 216 375 prihlasky@tsmvyskov.cz

Skončení pracovního poměru komplexně v praxi a judikatuře, aktuality z pracovního práva

Termín Místo Cena (vč. DPH)
Všechny termíny jsou ukončeny

Popis kurzu

Seminář bude zaměřen na jednu z nejdůležitějších oblastí pracovněprávní praxe, ohledně níž se nejčastěji vedou soudní spory, a to skončení pracovního poměru.
Účastníci budou rovněž seznámeni s posledními přijatými i připravovanými změnami pracovněprávních předpisů včetně  projednávané novely zákoníku práce.
Tématická náplň:
● Přehled právní úpravy týkající se skončení pracovního poměru, vymezení jednotlivých způsobů, kterými může pracovní poměr skončit.
● Skončení pracovního poměru uplynutím doby – vymezení doby určité, zástupy, fikce změny na pracovní poměr na dobu neurčitou, rozpor v judikatuře soudů.
● Zrušení pracovního poměru ve zkušební době – sjednání, běh, počítání a prodlužování zkušební doby, kdy pracovní poměr končí, omezení zaměstnavatele v době nemoci nebo karantény zaměstnance.
● Dohoda o rozvázání pracovního poměru – forma, náležitosti, vážný důvod a výše podpory v nezaměstnanosti.
● Výpověď z pracovního poměru – jednotlivé výpovědní důvody (kdy je zaměstnanec nadbytečný, co znamená, že ztratil dlouhodobě zdravotní způsobilost, kdy jde o neuspokojivé pracovní výsledky, co lze podřadit pod pojem „porušení pracovní kázně“,  hodnocení intenzity porušení a konkrétní příklady z praxe, zvlášť hrubé porušení režimu dočasně práce neschopného pojištěnce).
● Okamžité zrušení pracovního poměru – důvody na straně zaměstnavatele a zaměstnance, kdy dosahuje porušení pracovní kázně nejvyšší intenzity,  okamžité zrušení ze strany zaměstnance (podmínky, jak postupovat v případě sporné části mzdy nebo chyby mzdové účetní).
● Povinnosti spojené se skončením pracovního poměru – vydání potvrzení o zaměstnání, úhrada nevyčerpané dovolené, právo na odstupné atd.
● Judikatura zejména Nejvyššího soudu a výkladová stanoviska AKV ke skončení pracovního poměru - význam lékařského posudku při výpovědi, okamžité zrušení vs. výpověď při porušení „pracovní kázně“ zvlášť hrubým způsobem, zrušení ve zkušební době a těhotenství, atd.
● Skončení pracovního poměru v chystané novele zákoníku práce.
● Informace o posledních legislativních změnách – zrušení karenční doby, zákon o zpracování osobních údajů, novely ZP atd.
● Dotazy, diskuze.  

Bonusy společnosti TSM (prezenční semináře)

  • Na každém kurzu myslíme na Vaši pohodu (dostanete od nás tašku a v ní najdete podklady ke kurzu, psací potřeby a blok, naše propagační materiály a drobnosti)
  • Věrnostní systém (vážíme si počtu Vašich účastí na našich kurzech, slavíme s Vámi Vánoce i výročí vzniku naší společnosti a v průběhu roku pořádáme různé věrnostní akce)
  • Vlastní vzdělávací centra v Brně a v Praze s vynikajícím občerstvením (včetně ovoce) a výbornou kávou.
  • Na každém kurzu automaticky získáváte písemný materiál.
  • U seminářů, kde je v ceně kurzovného zahrnut i oběd - možnost výběru vegetariánského oběda.
  • Jsme na trhu vzdělávání už 30 let.
JUDr. Petr BUKOVJAN

JUDr. Petr Bukovjan se od roku 2006 věnuje poradenství a lektorské činnosti na seminářích v oblasti pracovního práva. Ve své předchozí praxi působil více než 5 let jako vedoucí kontrolního oddělení na úřadu práce. Má bohatou publikační činnost, je členem redakční rady časopisu Práce a mzda a autorem nebo spoluautorem řady odborných publikací. Zároveň je členem Kolegia expertů AKV - Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů.

Zobrazit kurzy

Tisk