Vážení klienti, rádi bychom Vás informovali, že naše prezenční kurzy pokračují dále, avšak o to více dbáme na přísná hygienická opatření. Desinfikujeme, pravidelně větráme, dodržujeme rozestupy, před lektorskými stoly máme umístěná velká plexi skla a pod rouškami se na Vás usmívají naše kolegyně. Těšíme se na Vás!
To pravé školení pro Vás
DomůNabídka kurzůŠkolicí prostoryO násAktualityČasopis Ad remKontaktyWEBINÁŘE (on-line kurzy) 736 216 375, 517 333 699 Jsme zde pro Vás: PO - PÁ : 7:00 - 15:45 hod. prihlasky@tsmvyskov.cz

Novinky na dani z nemovitých věcí a na dani z nabytí nemovitých věcí s příklady

Termín Místo Cena (vč. DPH)
15.12.2020 09:00 - 14:00

BRNO, Vzdělávací centrum TSM, náměstí Svobody (1. patro, nad McDonald´s, vchod z ulice Zámečnická 2)

Popis cesty od Hlavního nádraží ČD v Brně: lze použít tramvaj č. 4 (směr Úvoz) nebo č. 9 (směr Lesná, Čertova rokle). Vystoupíte na zastávce náměstí Svobody (druhá zastávka od Hlavního nádraží ČD). Vzdělávací centrum TSM se nachází nad občerstvením McDonald´s  v 1. patře a vchod je z boku budovy, z ulice Zámečnická 2. Do učeben je bezbariérový přístup.
Při použití osobního automobilu lze parkovat v parkovacím domě Domini Park, na parkovišti před hotelem International nebo ve Velkém Špalíčku (vyznačeno v mapě).

BRNO BRNO, Vzdělávací centrum TSM, náměstí Svobody (1. patro, nad McDonald´s, vchod z ulice Zámečnická 2)
1 990 Kč(coffee break, oběd, písemný materiál) (vč. DPH) Přihlásit se

Popis kurzu

Obsahem semináře je aktuální problematika majetkových daní, konkr. daně z nemovitých věcí a daně z nabytí nemovitých věcí, s účinností od 1.1.2021. Výklad problematiky bude doplněn konkrétními příklady z praxe.
Seminář je určen pro účetní, pracovníky v oblasti daní a ostatní účastníky, kteří chtějí získat přehled o aktuálním legislativním vývoji majetkových daní včetně odpovědí na aktuální dotazy z praxe.
Doporučena je základní znalost zákona o dani z nemovitých věcí a zákonného opatření Senátu o dani z nabytí nemovitých věcí.
Účastníci semináře obdrží materiály zahrnující prezentaci k semináři (v tištěné formě) včetně příkladů na zdanění nemovitých věcí. Příklady jsou zpracovány lektorkou.
Obsah semináře (dílčí změny programu dle právní úpravy platné ke dni konání semináře):
I. část semináře:
 • Informace o změnách zákona o dani z nemovitých věcí na zdaňovací období roku 2021 – včetně příkladů.
 • Komentář k aktuálně diskutovaným problémům na dani z nemovitých věcí (předmět daně, vybraná osvobození apod.).
 • Informace o správnosti zdanění pozemků, staveb a jednotek s ohledem na evidenci katastr nemovitostí a skutečný stav využití (včetně příkladů).
 • Správa daně z nemovitých věcí (novinky) včetně informace o tiskopisech k dani z nemovitých věcí na rok 2021.
 • Konkrétní ucelený příklad k dani z nemovitých věcí.
 
II. část semináře:
 • Informace o změnách zákonného opatření Senátu o dani z nabytí nemovitých věcí  - zejména se zaměřením na změny účinné od 1.1.2021.
 • Komentář k diskutovaným tématům z oblasti daně z nabytí nemovitých věcí včetně problematiky použití směrné hodnoty při stanovení srovnávací daňové hodnoty.
 • Praktický příklad k dani z nabytí nemovitých věcí.
 
Odpovědi na dotazy k problematice majetkových daní, diskuze.

Bonusy společnosti TSM (prezenční semináře)

 • Na každém kurzu myslíme na Vaši pohodu (dostanete od nás tašku a v ní najdete podklady ke kurzu, psací potřeby a blok, naše propagační materiály a drobnosti)
 • Věrnostní systém (vážíme si počtu Vašich účastí na našich kurzech, slavíme s Vámi Vánoce i výročí vzniku naší společnosti a v průběhu roku pořádáme různé věrnostní akce)
 • Máme vlastní vzdělávací centra v Brně a v Praze a v těchto centrech Vám nabídneme i vynikající neomezené občerstvení (včetně ovoce) a výbornou kávu v libovolném množství.
 • Na každém kurzu automaticky získáváte písemný materiál.
 • U seminářů, kde je v ceně kurzovného zahrnut i oběd - možnost výběru vegetariánského oběda.
 • Jsme na trhu vzdělávání už 30 let.
Ing. Jana PROCHÁZKOVÁ

Ing. Jana Procházková je zaměstnancem finanční správy. Mimo jiné je členkou zkušební komise pro kvalifikační a rozvojové zkoušky daňových poradců a  členkou garančních skupin GFŘ. Svou činnost zaměřuje na majetkové daně: daň z nemovitých věcí a daň z nabytí nemovitých věcí ve vazbě na oceňování majetku. Dlouhodobě působí jako lektorka kurzů. Obsah seminářů se vždy snaží přizpůsobit cílové skupině účastníků. Odborný výklad daňové problematiky doplňuje příklady z praxe.

Zobrazit kurzy

Tisk