Vážení a milí klienti, s ohledem na stávající situaci v ČR a rozhodnutí vlády nyní realizujeme kurzy pouze ve formě webinářů. Aktuální dění sledujeme a jsme připraveni na nová rozhodnutí obratem reagovat. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit.
To pravé školení pro Vás
DomůNabídka kurzůŠkolicí prostoryO násAktualityČasopis Ad remKontaktyWEBINÁŘE (on-line kurzy) 736 216 375, 517 333 699 Jsme zde pro Vás: PO - PÁ : 7:00 - 15:45 hod. prihlasky@tsmvyskov.cz

Novinky na dani z nemovitých věcí a na dani z nabytí nemovitých věcí s příklady

Termín Místo Cena (vč. DPH)
Všechny termíny jsou ukončeny

Popis kurzu

Obsahem semináře je aktuální problematika majetkových daní, konkr. daně z nemovitých věcí a daně z nabytí nemovitých věcí, s účinností od 1.1.2021. Výklad problematiky bude doplněn konkrétními příklady z praxe.
Seminář je určen pro účetní, pracovníky v oblasti daní a ostatní účastníky, kteří chtějí získat přehled o aktuálním legislativním vývoji majetkových daní včetně odpovědí na aktuální dotazy z praxe.
Doporučena je základní znalost zákona o dani z nemovitých věcí a zákonného opatření Senátu o dani z nabytí nemovitých věcí.
Účastníci semináře obdrží materiály zahrnující prezentaci k semináři (v tištěné formě) včetně příkladů na zdanění nemovitých věcí. Příklady jsou zpracovány lektorkou.
Obsah semináře (dílčí změny programu dle právní úpravy platné ke dni konání semináře):
I. část semináře:
 • Informace o změnách zákona o dani z nemovitých věcí na zdaňovací období roku 2021 – včetně příkladů.
 • Komentář k aktuálně diskutovaným problémům na dani z nemovitých věcí (předmět daně, vybraná osvobození apod.).
 • Informace o správnosti zdanění pozemků, staveb a jednotek s ohledem na evidenci katastr nemovitostí a skutečný stav využití (včetně příkladů).
 • Správa daně z nemovitých věcí (novinky) včetně informace o tiskopisech k dani z nemovitých věcí na rok 2021.
 • Konkrétní ucelený příklad k dani z nemovitých věcí.
II. část semináře:
 • Informace o změnách zákonného opatření Senátu o dani z nabytí nemovitých věcí  - zejména se zaměřením na změny účinné od 1.1.2021.
 • Komentář k diskutovaným tématům z oblasti daně z nabytí nemovitých věcí včetně problematiky použití směrné hodnoty při stanovení srovnávací daňové hodnoty.
 • Praktický příklad k dani z nabytí nemovitých věcí.
Odpovědi na dotazy k problematice majetkových daní, diskuze.

Bonusy společnosti TSM (PREZENČNÍ SEMINÁŘE)

 • Na každém kurzu myslíme na Vaši pohodu (dostanete od nás tašku a v ní najdete podklady ke kurzu, psací potřeby a blok, naše propagační materiály a drobnosti)
 • Máme vlastní vzdělávací centra v Brně a v Praze a v těchto centrech Vám nabídneme i vynikající neomezené občerstvení (včetně ovoce) a výbornou kávu v libovolném množství.
 • Na každém kurzu automaticky získáváte písemný materiál.
 • U seminářů, kde je v ceně kurzovného zahrnut i oběd - možnost výběru vegetariánského oběda.
 • Jsme na trhu vzdělávání už 30 let.
Ing. Jana PROCHÁZKOVÁ

Ing. Jana Procházková je zaměstnancem finanční správy. Mimo jiné je členkou zkušební komise pro kvalifikační a rozvojové zkoušky daňových poradců a  členkou garančních skupin GFŘ. Svou činnost zaměřuje na majetkové daně: daň z nemovitých věcí a daň z nabytí nemovitých věcí ve vazbě na oceňování majetku. Dlouhodobě působí jako lektorka kurzů. Obsah seminářů se vždy snaží přizpůsobit cílové skupině účastníků. Odborný výklad daňové problematiky doplňuje příklady z praxe.

Zobrazit kurzy

Tisk