Vážení a milí klienti, v souvislosti se stávajícími vládními opatřeními realizujeme v současné době všechny naše kurzy pouze ve formě WEBINÁŘŮ. Jak naše webináře probíhají? Jakou máme nabídku? To se dočtete zde. Přejeme krásný den a těšíme se na viděnou online! Tým TSM.
To pravé školení pro Vás
DomůNabídka kurzůŠkolicí prostoryO násAktualityČasopis Ad remKontaktyWEBINÁŘE (on-line kurzy) 736 216 375, 517 333 699 Jsme zde pro Vás: PO - PÁ : 7:00 - 15:45 hod. prihlasky@tsmvyskov.cz

Srážky ze mzdy, exekuce, osobní bankrot

Termín Místo Cena (vč. DPH)
20.5.2021 09:00 - 14:00

PRAHA 1, Vzdělávací centrum TSM, Opletalova 1417/25 (vchod dvorním traktem, zadní budova, recepce č. 2)

Učebny se nachází ve středu Prahy, naproti Hlavního nádraží, 200 m od Václavského náměstí. Ve vzdálenosti několika desítek metrů je stanice metra linky C - Hlavní nádraží a zároveň jedno z pražských železničních nádraží. Do 2 minut chůze jsou dostupné i tramvajové linky. Z Florence metro C (směr Háje), výstup Hlavní nádraží. Z Hlavního nádraží 5 minut chůze.
PRAHA PRAHA 1, Vzdělávací centrum TSM, Opletalova 1417/25 (vchod dvorním traktem, zadní budova, recepce č. 2)
2 140 Kč(coffee break, oběd, písemný materiál) (vč. DPH) Přihlásit se
27.5.2021 09:00 - 14:00

BRNO, Hotel Grand, Benešova 18-20, salonek

Hotel se nachází cca 300 m od hlavního nádraží ČD v Brně.
BRNO BRNO, Hotel Grand, Benešova 18-20, salonek
2 140 Kč(coffee break, oběd, písemný materiál) (vč. DPH) Přihlásit se

Popis kurzu

Seminář je určen pro mzdové účetní, personalisty a ostatní pracovníky, kteří se zabývají srážkami z příjmu fyzických osob.
Cíl semináře:
Procvičit si na praktických příkladech problematiku srážek ze mzdy a seznámit se se všemi situacemi při provádění exekučních srážek, srážek na základě dohody a jak postupovat v případě osobního bankrotu zaměstnance. Účastníci budou upozorněni na nejčastější chyby ve výpočtech.
Obsah semináře:
1) Právní předpisy upravující postup při provádění srážek ze mzdy
2) Příjmy, z nichž se srážky provádějí - §§ 276, 277 a 299 OSŘ
- čistá mzda a daňový bonus od 24. 4. 2020 - zákon č. 191/2020 Sb.
- minimální odstupné a odstupné od 24. 4. 2020
- započtení proti pohledávce na mzdu - § 144a ZP
- pohledávky autorské odměny - § 319 OSŘ
3) Srážky bez souhlasu zaměstnance a se souhlasem zaměstnance (dohoda uzavřená podle § 327 ZP, dohoda uzavřená podle § 2045 OZ)
4) Srážky přednostní a nepřednostní
5) Pořadí srážek
6) Pojem vyživovaná osoba, nezabavitelná částka na vyživovanou osobu a dlužníka
7) Jediný plátce příjmu, několik souběžných plátců příjmu  
8) Postup při provádění srážek ze mzdy při souběhu exekučních srážek a srážek na základě dohody
9) Příslušenství ke srážce a nabytí právní moci
10) Povinnosti plátce příjmu při vzniku, trvání a ukončení PPV
11) Souběh exekucí a poměrná úhrada dluhů
12) Sankce při porušení povinností
13) Úroky z prodlení
14) Doručování exekučních titulů do datových schránek
15) Exekuce a dočasná pracovní neschopnost, PPM – povinnosti vůči OSSZ a opačně
16) Přechodná ustanovení zákoníku práce a nového občanského zákoníku – provádění  srážek na základě dohod uzavřených do 31. 12. 2013, § 551 zákona č. 40/1964 Sb. (starý občanský zákoník).
17) Insolvenční zákon a insolvence fyzické osoby (podání návrhu na ins. řízení, zahájení insolvenčního řízení, usnesení o úpadku, rozhodnutí o oddlužení schválením splátkového kalendáře se zpeněžením majetkové podstaty, rozhodnutí o konkurzu (tzv. nepatrný konkurz), postup zaměstnavatele v případě insolvence zaměstnance, výše nezabavitelné částky v případě insolvence, postup v případě deponovaných částek na účtu zaměstnavatele, povinnosti dlužníka)
18) Součinnost zaměstnavatele vůči insolvenčním správcům, exekutorům, soudům
19) Dotazy posluchačů

Bonusy společnosti TSM (prezenční semináře)

  • Na každém kurzu myslíme na Vaši pohodu (dostanete od nás tašku a v ní najdete podklady ke kurzu, psací potřeby a blok, naše propagační materiály a drobnosti)
  • Věrnostní systém (vážíme si počtu Vašich účastí na našich kurzech, slavíme s Vámi Vánoce i výročí vzniku naší společnosti a v průběhu roku pořádáme různé věrnostní akce)
  • Máme vlastní vzdělávací centra v Brně a v Praze a v těchto centrech Vám nabídneme i vynikající neomezené občerstvení (včetně ovoce) a výbornou kávu v libovolném množství.
  • Na každém kurzu automaticky získáváte písemný materiál.
  • U seminářů, kde je v ceně kurzovného zahrnut i oběd - možnost výběru vegetariánského oběda.
  • Jsme na trhu vzdělávání už 30 let.
Ing. Růžena KLÍMOVÁ

Ing. Růžena Klímová se po ukončení Vysoké školy ekonomické v roce 1971 věnovala jako vedoucí pracovník problematice odměňování zaměstnanců v obchodní organizaci, poté na ČVUT a odbornou praxi v této sféře završila desetiletou činností na Ministerstvu zahraničních věcí. Přednáškovou a publikační činností se zabývá od roku 1997. V současné době publikuje odborné články především u společnosti Verlag Dashofer, v nakladatelství Linde, u společnosti OSWALD a u dalších vydavatelů. Je autorem a spoluautorem několika publikací o mzdách vydávaných nakladatelstvím Verlag Dashofer a OSWALD. Její semináře a školení jsou zaměřeny na mzdové účetnictví a personální agendu.

Zobrazit kurzy

Tisk