To pravé školení pro Vás
DomůNabídka kurzůŠkolicí prostoryO násAktualityČasopis Ad remKontaktyWEBINÁŘE (on-line kurzy) 736 216 375, 517 333 699 prihlasky@tsmvyskov.cz

Katastr nemovitostí

Seminář je akreditován MV ČR.

Termín Místo Cena
7.9.2021 09:00 - 13:30

BRNO, Vzdělávací centrum TSM, náměstí Svobody (1. patro, nad McDonald´s, vchod z ulice Zámečnická 2)

Popis cesty od Hlavního nádraží ČD v Brně: lze použít tramvaj č. 4 (směr Úvoz) nebo č. 9 (směr Lesná, Čertova rokle). Vystoupíte na zastávce náměstí Svobody (druhá zastávka od Hlavního nádraží ČD). Vzdělávací centrum TSM se nachází nad občerstvením McDonald´s  v 1. patře a vchod je z boku budovy, z ulice Zámečnická 2. Do učeben je bezbariérový přístup.
Při použití osobního automobilu lze parkovat v parkovacím domě Domini Park, na parkovišti před hotelem International nebo ve Velkém Špalíčku (vyznačeno v mapě).

BRNO BRNO, Vzdělávací centrum TSM, náměstí Svobody (1. patro, nad McDonald´s, vchod z ulice Zámečnická 2)
1 990 Kč(coffee break, písemný materiál) Přihlásit se

Popis kurzu

Katastr nemovitostí - vyhledávání údajů v katastru nemovitostí, nahlížení do katastru, jejich vyhodnocení a využití.
Cílem semináře je přiblížit účastníkům informace získávané z webové aplikace ČUZK - nahlížení do katastru nemovitostí. Zejména bude upozorněno na novinky při využívání nahlížení do katastru.
Účastníci se seznámí s vyhledáváním údajů katastru nemovitostí a s nahlížením do složek, které umožňují lepší orientaci i v postupech katastrálních úřadů při výkonu správy katastru. Současně bude účastníkům vysvětleno, které údaje katastru nemovitostí nejsou dostupné z nahlížení do katastru a zejména, jak s dostupnými údaji dále pracovat, nejen při sepisu příslušných listin, ale i při ověřování geometrického a polohového určení nemovitostí. Na ukázkách výstupů z nahlížení do katastru bude zdůrazněno, které údaje pomohou k případné nápravě zápisů údajů v katastru nemovitostí.
Program semináře:
 • Stručný přehled předpisů
 • Vyhláška o poskytování údajů z katastru nemovitostí
 • Pozemky a jejich hranice, přesnost hranic, proč zpřesnit hranice a výměru parcel a k tomu dostupné informace z nahlížení
 • Budovy, vedlejší stavby a jejich hranice, jak budovy zobrazovat do katastru a dostupné informace z nahlížení do katastru a RUIANu
 • Jednotky a jejich uvádění v nahlížení do katastru
 • Práva, poznámky a upozornění zapisované do katastru a získávání informací o těchto zápisech (více o břemenech)
 • Dostupné informace z obnovy katastrálního operátu
 • Dostupné informace z výsledků revize katastrálního operátu
 • Diskuse

Upozornění a certifikáty

 • Seminář je akreditován MV ČR, číslo akreditace: AK I./PV-222/2003
 • Akreditované kurzy jsou ze zákona osvobozeny od DPH.
Ing. Naděžda VITULOVÁ

Pracuji v oblasti evidence nemovitostí, katastru nemovitostí od nástupu do zaměstnání. Asi 3 roky jsem vykonávala pozici kontrolora vedení evidence nemovitostí v celém Jihomoravském kraji. Spolupracuji s Masarykovou universitou a VUT FAST Brno, a to buď jako přednášející nebo člen komise u závěrečných obhajob diplomové práce.

Zobrazit kurzy

Tisk