Vážení a milí klienti, v souvislosti se stávajícími vládními opatřeními realizujeme v současné době všechny naše kurzy pouze ve formě WEBINÁŘŮ. Jak naše webináře probíhají? Jakou máme nabídku? To se dočtete zde. Přejeme krásný den a těšíme se na viděnou online! Tým TSM.
To pravé školení pro Vás
DomůNabídka kurzůŠkolicí prostoryO násAktualityČasopis Ad remKontaktyWEBINÁŘE (on-line kurzy) 736 216 375, 517 333 699 Jsme zde pro Vás: PO - PÁ : 7:00 - 15:45 hod. prihlasky@tsmvyskov.cz

Aplikace nově vydaných OZV o místních poplatcích v praxi - online kurz

Termín Místo Cena
Všechny termíny jsou ukončeny

Popis kurzu

Obsah semináře:
 • Aktuální záležitosti:

1. Podrobný výklad k projednávané novele zákona o místních poplatcích, pokud jde o nahrazení stávajícího zpoplatnění komunálního odpadu novými poplatky:

a) poplatkem za obecní systém odpadového hospodářství a

b) poplatkem za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci

 

2. Seznámení s velkou novelou daňového řádu, která je účinná k 1. 1. 2021 (jedná se o změny např. ke lhůtám, novému procesnímu rozhodnutí „oznámení“, daňové kontrole, k přeplatkům nebo k posečkání).

 • Výklad k poslední velké novele o místních poplatcích a její uplatnění v praxi.
 • Vydané nové OZV s ohledem na zajištění výběru poplatků s upozorněním na některé nedostatky, které mohou nepříznivě ovlivnit jejich správu.
 • Samostatný výklad k poplatku z pobytu ve vztahu ke správnému zajištění jeho placení nebo vymáhání.
 • Dopad změn v procesních ustanoveních na správní činnost správce poplatku.
 • Diskuze
 • Otázky a odpovědi

Seminář je určen pro pracovníky obecních a krajských úřadů, do jejichž kompetence patří problematika místních poplatků a jejich správy. Jedná se o seminář, který se zabývá hmotněprávní i procesní problematikou zákona o místních poplatcích po jeho významné novele (s účinností od 1. 1. 2020) a po vydání nových obecně závazných vyhlášek. Velká část semináře bude zaměřena i na nové dva druhy místních poplatků za komunální odpad a novele daňového řádu, která přinese pro správu místních poplatků řadu změn ve správní činnosti správce poplatku.

Seminář je doplněn o podrobný písemný materiál.


UPOZORNĚNÍ:
Školení je nutné mít uhrazeno nejpozději den před konáním kurzu.
Po úhradě školení obdržíte přístupové údaje, kterými se budete moci ke kurzu připojit.

Bonusy společnosti TSM (prezenční semináře)

 • Na každém kurzu myslíme na Vaši pohodu (dostanete od nás tašku a v ní najdete podklady ke kurzu, psací potřeby a blok, naše propagační materiály a drobnosti)
 • Věrnostní systém (vážíme si počtu Vašich účastí na našich kurzech, slavíme s Vámi Vánoce i výročí vzniku naší společnosti a v průběhu roku pořádáme různé věrnostní akce)
 • Máme vlastní vzdělávací centra v Brně a v Praze a v těchto centrech Vám nabídneme i vynikající neomezené občerstvení (včetně ovoce) a výbornou kávu v libovolném množství.
 • Na každém kurzu automaticky získáváte písemný materiál.
 • U seminářů, kde je v ceně kurzovného zahrnut i oběd - možnost výběru vegetariánského oběda.
 • Jsme na trhu vzdělávání už 30 let.
JUDr. Alena ŠNEBERKOVÁ

JUDr. Alena Šneberková dlouhodobě působí jako lektorka na úseku místních poplatků a výkonu jejich správy. Rovněž její publikační činnost v této oblasti je značně rozsáhlá. Její semináře jsou vždy obohaceny o nové zkušenosti z praxe a doprovázeny písemným materiálem, který umožňuje širší diskuzi k dané problematice.

Zobrazit kurzy

Tisk