Děkujeme za Vaši přízeň.
To pravé školení pro Vás
DomůNabídka kurzůŠkolicí prostoryO násAktualityČasopis Ad remKontaktyWEBINÁŘE (on-line kurzy) 736 216 375, 517 333 699 prihlasky@tsmvyskov.cz

Sbírka právních předpisů vydaných obcí

Seminář je akreditován zadost.

Termín Místo Cena
15.3.2022 09:30 - 14:30

online kurz

WEBINÁŘE online kurz
1 790 Kč(e-osvědčení, materiál k semináři) Přihlásit se

Popis kurzu

Zvýšení informovanosti občanů o právních předpisech vydaných jednotlivými obcemi, kraji, městem Praha a neústředními (nezávislými) správními úřady, to je oč tu běží.
Díky elektronizaci veřejné správy má veřejnost od 1. 1. 2022 (zákon č. 35/2021 Sb) přístup k předpisům své obce na dálku a kdykoliv. Předpisy a některé další zákonem stanovené akty pro výkon veřejné správy tak snadno dohledají jiné státní orgány. To vše znamená, že autoři předpisů a aktů potřebují co nejlepší s právem souladné formulace, dodržení formy, souladu formy a obsahu a zároveň udržení čtivosti, srozumitelnosti a jednoznačnosti.
Cílem vzdělávací akce je zvýšení jistoty autorů předpisů, že jejich předpis (nevyhlašovaný ve Sbírce zákonů) je právně správně a řádně evidován ve Sbírce. Jen tak nabyde účinnost.
Program akce:
  • Souhrn povinností při práci v informačním systému Sbírky s uvedením příkladů dobré/špatné praxe
  • Zásady, které musí být dodrženy
  • Možné postupy a nástroje pro vydávání právně souladných předpisů a aktů 
  • Na co si dát obzvláště pozor
  • Předpokládaná rozhodovací praxe a zaměření kontrol
  • Diskuze a dotazy
Cílová skupina: pracovníci územně samosprávných celků a některých správních úřadů (Český statistický úřad, Energetický regulační úřad, Český telekomunikační úřad), příslušné orgány dozoru nad zákonností právních předpisů a Ústavní soud)

Upozornění a certifikáty

  • Je podána žádost na MV ČR o akreditaci tohoto vzdělávacího programu.
  • , číslo akreditace: MV ČR
  • Akreditované kurzy jsou ze zákona osvobozeny od DPH.
Mgr. Blanka HANZELOVÁ

Mgr. Blanka Hanzelová je zkušená lektorka specializující se na zákon o obcích a s tím související témata, jako např. semináře zaměřené na ztráty a nálezy, úřední desku, právní odpovědnost úředníka apod. Stranou nezůstává ani znalost problematiky ochrany osobních údajů.

Zobrazit kurzy

Tisk