Vážení klienti, s ohledem na stávající vládní opatření RUŠÍME NAŠE PREZENČNÍ KURZY, a to DO SKONČENÍ NOUZOVÉHO STAVU. SOUČASNĚ AŽ DO SKONČENÍ NOUZOVÉHO STAVU, a to i s ohledem na uzavření školských zařízení, fungujeme v OMEZENÉM REŽIMU. Děkujeme za pochopení. Naše webináře však realizujeme bez omezení!
To pravé školení pro Vás
DomůNabídka kurzůŠkolicí prostoryO násAktualityČasopis Ad remKontaktyWEBINÁŘE (on-line kurzy) 736 216 375, 517 333 699 Jsme zde pro Vás: PO - PÁ : 7:00 - 15:45 hod. prihlasky@tsmvyskov.cz

Dovolená nově v roce 2021 a další změny v zákoníku práce

Termín Místo Cena (vč. DPH)
25.11.2020 09:00 - 13:30

PRAHA 1, Vzdělávací centrum TSM, Opletalova 1417/25 (vchod dvorním traktem, zadní budova, recepce č. 2)

Učebny se nachází ve středu Prahy, naproti Hlavního nádraží, 200 m od Václavského náměstí. Ve vzdálenosti několika desítek metrů je stanice metra linky C - Hlavní nádraží a zároveň jedno z pražských železničních nádraží. Do 2 minut chůze jsou dostupné i tramvajové linky. Z Florence metro C (směr Háje), výstup Hlavní nádraží. Z Hlavního nádraží 5 minut chůze.
PRAHA PRAHA 1, Vzdělávací centrum TSM, Opletalova 1417/25 (vchod dvorním traktem, zadní budova, recepce č. 2)
2 400 Kč(coffee break, písemný materiál) (vč. DPH) Přihlásit se

Popis kurzu

Seminář bude zaměřen především na vysvětlení zásadních změn v právní úpravě dovolené, které s účinností od 1. 1. 2021 přinese větší novela zákoníku práce. Vedle toho budou vysvětleny další změny spojené s touto novelou, případně s jinými právními předpisy.
 
Tématická náplň:
 • DOVOLENÁ NOVĚ – vypuštění dovolené za odpracované dny, odpracovaná týdenní pracovní doba jako základ pro vznik práva na dovolenou (tzv. dovolená v hodinách) a rozdíly ve srovnání s dosavadní právní úpravou, možnost převodu dovolené do příštího roku na základě žádosti zaměstnance, možnost čerpání dovolené ve svátek, tzv. dovolenková pokladna, dovolená při změně zaměstnání, zásadní změna koncepce započítávání překážek v práci jako výkonu práce, krácení dovolené jen pro neomluveně zameškanou směnu, změny v oblasti dodatkové dovolené (co se považuje za výkon práce, rozšíření výčtu prací zvlášť obtížných), konkrétní příklady atd. Zvýší se výměra dovolené v tzv. podnikatelské sféře na 5 týdnů?
 • Další změny v zákoníku práce od 1. 1. 2021 – pracovní volno pro práci s dětmi a mládeží (nově 1 týden placeného pracovního volna), institut sdíleného pracovního místa, změny v oblasti náhrady újmy apod.
 • Řešení výkladových problémů spojených s aplikací změn v zákoníku práce od 30. 7. 2020 (např. odvolání zaměstnance z vedoucího pracovního místa nebo doručování písemností).
 • Návrhy na změny dalších právních předpisů jako např. zákona o zaměstnanosti (plnění povinného podílu, agenturní zaměstnávání atd.) nebo zákona o pedagogických pracovnících (doba určitá).
 • Nová výkladová stanoviska AKV a aktuální soudní rozhodnutí v pracovněprávních věcech.
 • Dotazy a diskuse.

Bonusy společnosti TSM (prezenční semináře)

 • Na každém kurzu myslíme na Vaši pohodu (dostanete od nás tašku a v ní najdete podklady ke kurzu, psací potřeby a blok, naše propagační materiály a drobnosti)
 • Věrnostní systém (vážíme si počtu Vašich účastí na našich kurzech, slavíme s Vámi Vánoce i výročí vzniku naší společnosti a v průběhu roku pořádáme různé věrnostní akce)
 • Máme vlastní vzdělávací centra v Brně a v Praze a v těchto centrech Vám nabídneme i vynikající neomezené občerstvení (včetně ovoce) a výbornou kávu v libovolném množství.
 • Na každém kurzu automaticky získáváte písemný materiál.
 • U seminářů, kde je v ceně kurzovného zahrnut i oběd - možnost výběru vegetariánského oběda.
 • Jsme na trhu vzdělávání už 30 let.
JUDr. Petr BUKOVJAN

JUDr. Petr Bukovjan se od roku 2006 věnuje poradenství a lektorské činnosti na seminářích v oblasti pracovního práva. Ve své předchozí praxi působil více než 5 let jako vedoucí kontrolního oddělení na úřadu práce. Má bohatou publikační činnost, je členem redakční rady časopisu Práce a mzda a autorem nebo spoluautorem řady odborných publikací. Zároveň je členem Kolegia expertů AKV - Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů.

Zobrazit kurzy

Tisk