Děkujeme, že jste s námi.
To pravé školení pro Vás
DomůNabídka kurzůŠkolicí prostoryO násAktualityČasopis Ad remKontaktyWEBINÁŘE (on-line kurzy) 736 216 375, 517 333 699 prihlasky@tsmvyskov.cz

Novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí

Seminář je akreditován MV ČR.

Termín Místo Cena
23.11.2021 09:00 - 13:30

BRNO, Vzdělávací centrum TSM, náměstí Svobody (1. patro, nad McDonald´s, vchod z ulice Zámečnická 2)

Popis cesty od Hlavního nádraží ČD v Brně: lze použít tramvaj č. 4 (směr Úvoz) nebo č. 9 (směr Lesná, Čertova rokle). Vystoupíte na zastávce náměstí Svobody (druhá zastávka od Hlavního nádraží ČD). Vzdělávací centrum TSM se nachází nad občerstvením McDonald´s  v 1. patře a vchod je z boku budovy, z ulice Zámečnická 2. Do učeben je bezbariérový přístup.
Při použití osobního automobilu lze parkovat v parkovacím domě Domini Park, na parkovišti před hotelem International nebo ve Velkém Špalíčku (vyznačeno v mapě).

BRNO BRNO, Vzdělávací centrum TSM, náměstí Svobody (1. patro, nad McDonald´s, vchod z ulice Zámečnická 2)
1 990 Kč(coffee break, písemný materiál) Přihlásit se

Popis kurzu

V průběhu přednášky bude zmíněna problematika individuálních plánů a případových konferencí s důrazem na praktické záležitosti (forma zápisu, úskalí některých zápisů, počet účastníků, dítě a případová konference z pohledu věku a vhodnosti).
Dále bude přednáška věnována problematice pěstounské péče včetně pěstounské péče na přechodnou dobu a oblasti sociální kurately, ale i možnostem vyhodnocování situace dítěte (s důrazem na další možnosti vyhodnocování situace dítěte - výzkumy, další metody, apod.). U pěstounské péče bude zmíněna i její úprava v občanském zákoníku a zákonu o zvláštních řízeních soudních.
Přednáška bude věnována rozšíření náhledu na některá ustanovení novely zákona o sociálně-právní ochraně dětí (problematika cílové skupiny zákona o sociálně-právní ochraně dětí, definice dítěte a zletilé osoby jako klienta dle zákona o sociálně-právní ochraně dětí, problematika počatého dítěte jako klienta orgánu sociálně-právní ochrany dětí, ustanovení § 6 výše uvedeného zákona ve vztahu k definici ohroženého dítěte, apod.). 
Zmíněna bude i připravovaná novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí a další novely příslušné legislativy související s činností orgánů sociálně-právní ochrany dětí.
Diskuse, dotazy. 

Upozornění a certifikáty

  • Seminář je akreditován MV ČR, číslo akreditace: AK/PV-344/2014
  • Akreditované kurzy jsou ze zákona osvobozeny od DPH.
Mgr. Veronika ANDRTOVÁ

Zobrazit kurzy

Tisk