Vážení klienti, rádi bychom Vás informovali, že naše prezenční kurzy pokračují dále, avšak o to více dbáme na přísná hygienická opatření. Desinfikujeme, pravidelně větráme, dodržujeme rozestupy, před lektorskými stoly máme umístěná velká plexi skla a pod rouškami se na Vás usmívají naše kolegyně. Těšíme se na Vás!
To pravé školení pro Vás
DomůNabídka kurzůŠkolicí prostoryO násAktualityČasopis Ad remKontaktyWEBINÁŘE (on-line kurzy) 736 216 375, 517 333 699 Jsme zde pro Vás: PO - PÁ : 7:00 - 15:45 hod. prihlasky@tsmvyskov.cz

Stavební nekázeň - zvláštní pravomoci stavebních úřadů podle stavebního zákona, zjištění nezákonného stavu a jeho narovnání za použití zvláštních pravomocí stavebního úřadu

Seminář je akreditován MV ČR.

Termín Místo Cena
19.11.2020 09:00 - 14:00

BRNO, Hotel Grand, Benešova 18-20, salonek

Hotel se nachází cca 300 m od hlavního nádraží ČD v Brně.
BRNO BRNO, Hotel Grand, Benešova 18-20, salonek
2 140 Kč(coffee break, oběd, písemný materiál) Přihlásit se

Popis kurzu

Vzdělávací program je určen především pro obecné a speciální stavební úřady, ale i pro pracoviště obecních úřadů vykonávající samosprávu, na druhé straně i pro stavebníky.
 
Cílem semináře je provést výčet všech právních nástrojů a postupů využitelných stavebním úřadem podle stavebního zákona (SZ), správního řádu (SŘ) při výkonu stavebního dozoru a zvláštních pravomocí stavebního úřadu.
 
Je zaměřen na procvičování jednotlivých kroků stavebního úřadu před zahájením vlastního  řízení z úřední moci zakončeného nařízením povinnosti podle stavebního zákona a výběr správného typu řízení podle zjištěné nezákonnosti na stavbě, stavebním nebo zastavěném pozemku.
 
 
 • Společné zásady dozoru  konaného ve veřejném zájmu a prostředky k provádění
dozoru; podněty veřejnosti podle § 42 SŘ, stížnosti podle § 175 SŘ; kontrolní prohlídka stavby a st.pozemku podle  § 133, 134  SZ;
 • Řízení zahajovaná stavebním úřadem z moci úřední vyvolaná stavební nekázní, vč. úhrady nákladů podle § 79 SŘ; § 129  a násl. - Nařízení odstranění stavby, terénních úprav a zařízení ;§ 135 a násl. – Nařízení neodkladného odstranění stavby - Nařízení provedení nutných zabezpečovacích prací; § 137 a násl.  - Nařízení nezbytných úprav; § 139 - Nařízení zjednání nápravy při nezajištění řádné údržby stavby; § 140  - Nařízení vyklizení stavby; §141 – Opatření na sousedním pozemku nebo stavbě
 
 • Povinnosti stavebníka,vlastníka stavby,stavebního dozoru a stavbyvedoucího podle SZ
 
 • Vstupy na pozemky a do staveb podle SZ
 
 • Správní trestání na úseku stavebního zákona v souvislosti s novým přestupkovým zákonem a velkou novelou SZ

Upozornění a certifikáty

 • Seminář je akreditován MV ČR, číslo akreditace: AK/PV-191/2017
 • Akreditované kurzy jsou ze zákona osvobozeny od DPH.

Bonusy společnosti TSM (prezenční semináře)

 • Na každém kurzu myslíme na Vaši pohodu (dostanete od nás tašku a v ní najdete podklady ke kurzu, psací potřeby a blok, naše propagační materiály a drobnosti)
 • Věrnostní systém (vážíme si počtu Vašich účastí na našich kurzech, slavíme s Vámi Vánoce i výročí vzniku naší společnosti a v průběhu roku pořádáme různé věrnostní akce)
 • Máme vlastní vzdělávací centra v Brně a v Praze a v těchto centrech Vám nabídneme i vynikající neomezené občerstvení (včetně ovoce) a výbornou kávu v libovolném množství.
 • Na každém kurzu automaticky získáváte písemný materiál.
 • U seminářů, kde je v ceně kurzovného zahrnut i oběd - možnost výběru vegetariánského oběda.
 • Jsme na trhu vzdělávání už 30 let.
Mgr. Renata SNĚGOŇOVÁ

Mgr. Renata Sněgoňová působí ve veřejné správě jako  vedoucí právního úseku  odboru územního plánování a stavebního řádu. Již devět let lektoruje semináře na témata související s agendou stavebních úřadů, ale i s agendou odborů dopravy, odborů investic, správy obecního majetku apod. Její semináře jsou založeny jak na teoretických znalostech, tak v neposlední řadě na praktických zkušenostech se správní činností úřadů.

Zobrazit kurzy

Tisk