Seminář bude v první části zaměřen na změny DPH v ČR v roce 2025 a 2026 v návaznosti na metodické Informace GFŘ.
Došlo např. ke zkrácení lhůty nároku na odpočet, změny jsou i u oprav základu daně, především u nedobytných pohledávek. Zavedena je nová povinnost vrátit uplatněný odpočet v případě neuhrazených závazků. V návaznosti na zavedení evropského režimu pro malé podniky se mění i tuzemské registrace plátců daně. Na 1.7.2025 byla posunuta účinnost změn týkajících se stavebnictví a nemovitostí. Nejzásadnější je nová koncepci zdanitelného převodu nemovitosti – zdaněno bude jen první dodání dokončené nemovité věci uskutečněné do konce dvacátého třetího měsíce následujícího po kalendářním měsíci, v němž se nemovitá věc považuje za dokončenou, příp. po provedené podstatné změně.
Následovat bude speciální část, kde budete se zákonem o DPH seznámeni prostřednictvím řešení konkrétních praktických příkladů. Půjde o příklady jak vztahů k EU a třetím zemím, tak i tuzemských obchodních vztahů.
Ing. Ivana Langerová pracuje jako daňový poradce. Je uznávanou odbornicí na oblast DPH, kterou se zabývá od samotného zavedení této daně v ČR v roce 1993. Několik let pracovala jako metodička na Finančním ředitelství v Brně. Lektorské činnosti na seminářích zaměřených právě na daň z přidané hodnoty se úspěšně věnuje přes 20 let.
Brno, Vzdělávací centrum TSM, Rašínova 103/2, 3. patro
Od Hlavního nádraží ČD v Brně lze použít tramvaj č. 9 (směr Lesná, Čertova rokle). Vystoupíte na zastávce náměstí Svobody (druhá zastávka od Hlavního nádraží ČD).
Vstup do vzdělávacího centra TSM je přímo u tramvajové zastávky. Školící prostory se nachází ve 3. patře (lze použít výtah). Do školících prostor je bezbariérový přístup.
Při použití osobního automobilu lze parkovat v parkovacím domě Domini Park, na parkovišti před hotelem International, ve Velkém Špalíčku, v parkovacích garážích u Janáčkova divadla (JD parking), odtud cca 10 - 15 minut pěšky do učeben.

