Děkujeme za Vaši přízeň.
To pravé školení pro Vás
DomůNabídka kurzůŠkolicí prostoryAktualityČasopis Ad remKontaktyWEBINÁŘE (on-line kurzy) 736 216 375, 517 333 699 prihlasky@tsmvyskov.cz

Zákoník práce pro vedoucí zaměstnance včetně novely 2023

Termín Místo Cena (vč. DPH)
19.12.2023 09:00 - 13:30

BRNO, Vzdělávací centrum TSM, náměstí Svobody (1. patro, nad McDonald´s, vchod z ulice Zámečnická 2)

Popis cesty od Hlavního nádraží ČD v Brně: lze použít tramvaj č. 4 (směr Úvoz) nebo č. 9 (směr Lesná, Čertova rokle). Vystoupíte na zastávce náměstí Svobody (druhá zastávka od Hlavního nádraží ČD). Vzdělávací centrum TSM se nachází nad občerstvením McDonald´s  v 1. patře a vchod je z boku budovy, z ulice Zámečnická 2. Do učeben je bezbariérový přístup.
Při použití osobního automobilu lze parkovat v parkovacím domě Domini Park, na parkovišti před hotelem International nebo ve Velkém Špalíčku (vyznačeno v mapě).

BRNO BRNO, Vzdělávací centrum TSM, náměstí Svobody (1. patro, nad McDonald´s, vchod z ulice Zámečnická 2)
2 200 Kč(coffee break, písemný materiál) (vč. DPH) Přihlásit se

Popis kurzu

Pojďme se spolu podívat na zákoník práce z trošku jiného úhlu pohledu – projdeme si jej totiž pohledem vedoucích zaměstnanců. Zpočátku absolvujeme trochu nezbytné teorie a zbývající část kurzu se zaměříme na konkrétní dotazy z praxe, které jsem nashromáždila v průběhu své advokátní a lektorské praxe.
V cca čtyřech hodinách školení se budeme zabývat následujícím:
  • kdo je vedoucí zaměstnanec, jaké má povinnosti,
  • zda je zaměstnanec „v právu“, když požaduje placené volno na návštěvu lékaře, svatbu, pohřeb či z důvodu hledání nového zaměstnání (a nejen to),
  • projdeme si spolu moji typologii problémových zaměstnanců a povíme si, jak se s jejich zaměstnaneckými nešvary vypořádat,
  • zaměříme se rovněž na to, co nám zaměstnanci v práci často odmítají (jít na lékařskou prohlídku, podrobit se dechové zkoušce na alkohol, převzít výpověď či okamžité zrušení pracovního poměru, vykonávat práci atd.)
  • seznámíme se se základními principy nařizování a čerpání dovolené na konkrétních příkladech,
  • projdeme si různé intenzity porušení pracovní kázně a způsoby skončení pracovního poměru.

Po obecné teorii je kurz koncipován jako systematicky řazené otázky a odpovědi z praxe, které si postupně probereme jak v rámci teorie, tak v rámci doporučeného řešení pro praxi.


Na školení bude bodově probírána i novela zákoníku práce, účinná od 1. 10. 2023.
 
 
Těším se na vás :-)

Mgr. Klára GOTTWALDOVÁ MBA

Lektorka Mgr. Klára Gottwaldová pro Vás připravuje a lektoruje kurzy a školení v následujících oblastech:
- zákoník práce (zabývá se především tématy jako jsou: vznik, změny, skončení pracovního poměru, jak správně napsat pracovní smlouvu, tipy a triky pro personalistů a další).
Na jejích kurzech obdržíte písemný materiál, kurzy se snaží vést poutavou formou, nikoliv cestou pouhého „biflování“ paragrafů.
Lektorka působí jako advokátka a lektorka se zaměřením na zákoník práce. Přednáškové činnosti se věnuje od roku 2012, ať už v rámci otevřených seminářů pro veřejnost či v rámci zakázkových seminářů vytvořených zákazníkům přímo na míru. Je členkou Rady expertů Unie personalistů, z.s., šéfredaktorkou čtvrtletníku pro mzdové účetní a personalisty Ad rem, členkou Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů a Klubu personalistů při OHK Vyškov. Je rovněž autorkou odborných článků v tištěných časopisech i on-line poradnách.

Zobrazit kurzy

Tisk