Děkujeme za Vaši přízeň.
To pravé školení pro Vás
DomůNabídka kurzůŠkolicí prostoryAktualityČasopis Ad remKontaktyWEBINÁŘE (on-line kurzy) 736 216 375, 517 333 699 prihlasky@tsmvyskov.cz

Alternativní zdroje financování - online kurz

Termín Místo Cena (vč. DPH)
25.11.2024 14:00 - 16:30

online kurz

WEBINÁŘE online kurz
1 490 Kč(e-osvědčení, materiál k semináři) (vč. DPH) Přihlásit se

Popis kurzu

Ředitelům nestačí pouze dobře hospodařit se svěřenými finančními prostředky, ale je třeba, aby vynakládali úsilí na získání nadnormativních zdrojů financování, které přinesou do rozpočtu peníze „navíc“ pro zatraktivnění a modernizaci výuky.

Proto je nutné vědět, jak realizovat doplňkovou činnost v souladu s legislativou a zásadami zřizovatele, jak získat finanční prostředky z programů EU,jak získat finanční zdroje nad rámec svých nároků pro společné vzdělávání apod.

  1. Zdroje financování škol, jejich dělení a alokace těchto zdrojů.
  2. Doplňková činnost, její možnosti, zásady správné realizace, její benefity a úskalí.
  3. Praktický příklad tvorby směrnice pro doplňkovou činnost.
  4. Tvorba kalkulace a ostatní nezbytná dokumentace.
  5. Ostatní možné zdroje financování z projektů a programů EU v oblasti školství a jejich správné použití v souladu s legislativou v ČR.
  6. Aktuální informace k datu semináře.

UPOZORNĚNÍ:
Přístupové údaje budou zaslány na email uvedený v přihlášce cca 2 dny před školením.
Ing. Petra SCHWARZOVÁ

Petra Schwarzová působí ve školství více než 25 let, z toho přes 15 let ve vedoucích funkcích (od roku 2013 jako ředitelka gymnázia). Zároveň se dlouhodobě zabývá lektorskou činností zaměřenou na financování škol, projektovou činnost v rámci programů EU a management ve školství. Lektorsky spolupracuje s Ústavem práva a právní vědy, o.p.s., kde garantuje modul Financování školy profesního vzdělávání  MBA. Je autorkou řady odborných článků zaměřených na financování a ekonomiku ve školství.

Zobrazit kurzy

Tisk